Druga nagrada stručnog ocjenjivačkog žirija na FIFES Comedy film festival

Nagrada za „My AI bot u mojoj školi“ na 11. FIFES Comedy film festival – Luka.
Filmska družina Mladi SKIG-ovci iz OŠ „Antun i Stjepan Radić“, Gunja osvojila je 2. mjesto stručnog ocjenjivačkog žirija za kratku TV reportažu „My AI bot u mojoj školi“ u otvorenoj kategoriji na 11. FIFES Comedy film festival u Luki.
Svečanoj dodjeli nagrada u Luki članovi filmske družine nažalost nisu mogli prisustvovati.
Otvorenje festivala i projekcije održano je u petak, 27. listopada u 11:30h, u 17:00h počelo je svečano proglašenje ovogodišnjih dobitnika, te nakon toga domjenak i druženje.
Film se može pogledati na poveznici: https://youtu.be/q1qJQ9tthz4
Čestitke svim filmašima i njihovoj mentorici iz OŠ „Antun i Stjepan Radić“, Gunja!

Film „My AI chat bot u mojoj školi“ je TV reportaža u kojoj su sudjelovali učenici 5., 6., i 7. razreda  OŠ „Antun i Stjepan Radić“ iz Gunje zajedno s učiteljima i stručnim suradnicima. Film donosi iskrene dječje odgovore o upotrebi Snapchata i AI bota u školi. Nekima je on odličan za pisanje domaće zadaće dok mu drugi, naravno, ne vjeruju. Učitelji i stručni suradnici nisu znali ni da postoji.  Njihovi komentari se isprepliću u moru različitih odgovora što je dodatni poticaj gledateljima da pogledaju ovu istraživačku TV reportažu.

Kako sam prvi put imala ulogu novinarke osjećala sam se nervozno i zabrinuto. Pred snimanje sam uvijek imala tremu i onaj osjećaj kao da ću se zbuniti dok nešto govorim, no ipak je sve dobro prošlo. Bila sam i na montaži filma gdje sam naučila mnogo stvari. Bilo je veoma zabavno na snimanju, i iako je bilo ljudi starijih od mene, koji znaju nešto više o radu s kamerom i montažom, svi smo se dobro zabavili, izjavljuje učenica 6. razreda Ana Čagalj iz Gunje.

Vrlo sam zahvalna svima koji su mi pomogli u radu i podržali moju ideju o snimanju ovog filmu, a posebice našoj voditeljici filmske družine i knjižničarki dr. sc. Aniti Tufekčić, dodaje još Ana Čagalj.

my_ai_bot_plakat_.jpg (520.82 KB)
a_2.jpg (215.33 KB)
a_1.jpg (182.92 KB)
FOTKA.png (287.36 KB)
OBJAVA_ZA_MEDIJE_-_2._NAGRADA_NA_11._FIFES_FESTIVALU.docx (14.10 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 28. 10. 2023.