Školska knjižničarka dr. sc. Anita Tufekčić – dobitnica godišnje „Nagrade Ivan Filipović“

Dana 26. lipnja 2023. godine u Osnovnoj školi „Ivan Filipović“ u Velikoj Kopanici održana je svečana dodjela „Nagrade Ivan Filipović“ za značajna ostvarenja u 2022. godini. Godišnja “Nagrada Ivan Filipović” najviše je priznanje djelatnicima u odgoju i obrazovanju, a nosi ime osnivača Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora i Saveza hrvatskih učiteljskih društava Ivana Filipovića. Riječ je, dakle, o nagradi koja se dodjeljuje prosvjetnim djelatnicima za zapažene rezultate u teorijskom ili praktičnom radu u odgoju i obrazovanju te onima koji u svojoj sredini uživaju ugled uzornoga prosvjetnog djelatnika i stručnjaka, čestitoga i vrijednoga čovjeka i građanina. Među ovogodišnjim dobitnicima nagrade u području osnovnog školstva je i naša školska knjižničarka: dr. sc. Anita Tufekčić. Ova nagrada je kruna na njezin rad u odgojno-obrazovnom sustavu.

Članovi Odbora iznijeli su obrazloženje Odluke o Nagradi za svakog laureata, a nakon iznošenja pojedinačnog obrazloženja, plaketu joj je uručila predsjednica Odbora izv. prof. dr. sc. Vesna Bedeković i sam ministar znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Radovan Fuchs.

Anita je predsjednica podružnice VSŽ Hrvatske udruge školskih knjižničara (HUŠK), i u zvanju je savjetnice. Njeno područje interesa su mediji i medijska pismenost. Vodi filmsku družinu „ Mladi SKIG-ovci“ već osam godina. Sudjelovala je s učenicima na brojnim filmskim festivalima, smotrama, revijama... Na stručnim seminarima je voditelj radionica i izlagač, a objavljuje radove u stručnim časopisima iz područja knjižničarstva i kulture. Posebnu pozornost poklanja informacijsko komunikacijskim tehnologijama kroz rad na filmu i u knjižnici. U slobodno vrijeme bavi se crtanjem i slikanjem. Uz intenzivan rad u školi doktorirala je prije pet godina na marketingu knjige na Odjelu za kulturologiju, Doktorske škole pri Sveučilištu J.J. Strosmayer u Osijeku. Za svoj pedagoški rad, dobitnica je nagrade Ministarstva znanosti i obrazovanja za najuspješnijeg odgojno obrazovnog djelatnika tri godine zaredom, a primila je i druga značajna priznanja.

a2.jpg (191.20 KB)
a7.jpg (218.95 KB)
a10.jpg (159.18 KB)
nagrada_ivan_filipovic.jpg (5.09 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 27. 6. 2023.