Ispitivanje digitalnih kompetencija i ostvarenosti ishoda učenja iz Hrvatskog jezika i Matematike

Dragi roditelji,

ovim putem vas obavještavamo da naša škola sudjeluje u do sada najvećem online ispitivanju za učenike. U ovom ispitivanju sudjeluje oko 18 000 učenika diljem Lijepe naše. Riječ je o testiranju u sklopu projekta e-Škole, kroz koje će se ispitivati digitalne kompetencije i ishodi iz Hrvatskog jezika i Matematike. U online ispitivanju koje će se održati u našoj školi sudjeluju učenici šestih i osmih razreda. Ispitivanje će se provoditi u dva termina: u prvom terminu (7.3.2023., utorak) svoje će znanje pokazati učenici šestih razreda. Drugi termin ispitivanja predviđen je za učenike osmih razreda te ćete o njemu biti pravovremeno obaviješteni. Testiranje započinje u 8 sati. Predviđeno trajanje testiranja za sva tri predmeta je ukupno 240 minuta sa uključenim pauzama. Djeci će biti osiguran obrok i piće.

Ispitivanje će se provoditi na računalima. Napominjemo da za navedeno ispitivanje nije potrebna nikakva priprema niti će rezultati ispitivanja na bilo koji način utjecati na uspjeh učenika. Na dan kada se vrši ispitivanje učenici neće imati druge školske predmete. Gradivo će se pravovremeno nadoknaditi. Cilj istraživanja je steći uvid o digitalnim kompetencijama učenika te provjeriti ishode iz hrvatskog jezika i matematike.

Očekujemo da će analiza i statistička obrada rezultata ispitivanja biti dovršena do kraja svibnja, 2023. godine. Rezultati istraživanja od javnog su interesa.

Molimo Vas da na dan ispitivanje dijete pošaljete u školu.  Eventualni izostanak zbog  bolesti molim opravdati razredniku istoga dana najkasnije do 8 sati. Povratak kući planiran je kao i za vrijeme redovite nastave.

ravnateljica Marijana Lucić, prof.

objavio: Marijana Lucić   datum: 4. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »