Provedba projekta „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ u siječnju

Učenici 2.c i 4.c razreda sudjeluju u projektu „Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ i čitaju knjigu Fantastična bića autora Jim Pipea. Današnje priče nosile su naziv Ogri i Trolovi. Učenici su naučili kako su trolovi bića tame u službi gospodara zla, ne podnose svjetlost i veoma su glupi. Svi trolovi sviraju violinu.
Ogri su izrazito ružni, imaju prevelike glave, golem trbuh i dugu masnu kosu. Ne vole jesti povrće i prati se.
Nakon kratkog uvoda u svijet ogra i trolova iz bajki, učenici su jedni drugima čitali naglas a nakon toga uslijedio je zadatak. Svaki učenik trebao je nacrtati svog ogra ili trola iz mašte, obojiti ga i dati mu ime.
Radove ćemo izložiti na panelu u školskoj knjižnici.

Priče koje su čitali u prosincu nosile su naziv Patuljci i gnomi. Učenici su naučili kako su patuljci koji žive u rudnicima pakosna stvorenja dok su planinski patuljci mila stvorenja. Saznali su i da je životni vijek patuljaka 200 godina ili više te da su visine od 0,45 do 1 metar, te da su uglavnom niski i imaju duge, bijele brade. Osim toga, naučili su da gnomi žive u špiljama i da u njima grade podzemne palače, i da skrivaju blago, najčešće kristale, drago kamenje ili metale.
Nakon kratkog uvoda u svijet patuljaka i gnoma iz bajki, učenici su jedni drugima čitali naglas a nakon toga uslijedila je kreativna radionica, gdje su učenici izrađivali kućice za svoje patuljke od das mase.
Za provedbu radionice bilo je potrebno ponijeti: plastičnu bocu (coca cola, mineralna itd. od 0.5 l), DAS masa ( nebitno crvene, bijele ili sive boje),srebrnu foliju, podlogu (predložak od folije i od plastične boce, mali nožić (plastični) ili drveni štapić za roštilj, tempere, akrilne boje, i kistove. Učenici su radili u paru. Radove smo ostavili na sušenju u i izložili na stoliću u školskoj knjižnici.

c_1.jpg (283.29 KB)
c2.jpg (281.99 KB)
c3.jpg (283.29 KB)
c_4.jpg (350.09 KB)
c_5.jpg (259.99 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 27. 1. 2023.

« Svibanj 2024 »