EU tjedan kodiranja

EU tjedan kodiranja u OŠ „Antun i Stjepan Radić“ u Gunji

U Europskom tjednu kodiranja sudjelovati će učenici 4., 5. i 6. razreda na različitim radionicama.

Učenici 4. razreda sudjelovati će u radionici „Programerski kreativci“ gdje će dobiti karte s mapama koje imaju unaprijed definirani početni prostor (Flurb) i krajnji prostor (voće). Učenici će trebati donijeti plodove do voća na svakoj kartici, koristeći priložene strelice. Most od algoritama do programiranja može biti kratak ako učenici razumiju razliku između planiranja niza i kodiranja tog slijeda na odgovarajući jezik. Ova će aktivnost pomoći učenicima da steknu iskustvo čitanja i pisanja u skraćenom kôdu.

Učenici 5. razreda  sudjelovati će u radionici pod nazivom „QR kodovi i micro:bit“ gdje će kroz potragu za skrivenim blagom doći iščitavajući QR kodove i rješavajući pripadajuće zadatke. Učenici 6. razreda sudjelovati će u radionici „Predstavite Minecraft i pokažite kako igrati“. Minecraft je internetska igra o postavljanju blokova i izvođenju avantura. Učenici će naučiti što je to Microsoft MakeCode. U MakeCodeu mogu kodirati ili programirati blokovima ili JavaScriptom. Sljedeća radionica za učenike 6. razreda nosit će naziv „Prvo pokretanje mBota“ na kojoj će učenici pritiskati tipke na daljinskom upravljaču kako bi odabrali način rada ručne vožnje, gdje tipkama sa strelicama na daljinskom upravljaču mogu upravljati robotom. Ako odaberu veći broj (1 do 9) mBot će se brže kretati.

Radionice će održati informatičarka Marina Blaževac u školskoj knjižnici u suradnji s knjižničarkom Anitom Tufekčić.

Naš „Code Week 4 All“ je : cw19-AqkVi

Klinci_u_knjiznici-min.jpg (693.42 KB)
Microbit_klinci.jpg (155.27 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 10. 10. 2019.