Priznanje za SKIG - 2. nagrada dječjeg žirija za film „Reci NE nasilju!“

Naše dva učenika osmog razreda, Benjamin Lucić i Patrik Zečević Tadić sudjelovali su na 57. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece, koja se ove godine održala u Sisku od 3. do 6. listopada 2019. godine.

Publici su predstavili film „Reci NE nasilju!“ koji je plod rada školske filmske družine „Mladi SKIG-ovci“ pri OŠ „Antun i Stjepan Radić“ Gunja. Članovi filmske družine koji su svi zajedno radili na ovom filmu su: Karla Tadić, Mia Bukna, Hana Kurtović, Mia Sidor, Lana Dugonjić, Selma Smailović uz već spomenute Benjamina Lucić i Patrika Zečević Tadić.

Na Reviji su učenici su odgledali sve pozvane filmove kojih je bilo osamdeset i devet iz cijele Hrvatske i vratili se kući s osvojenom 2. nagradom dječjeg žirija u kategoriji za slobodni stil, u pratnji svoje mentorice  dr.sc. Anite Tufekčić.

Selekcijski žiri čija je predstavnica bila filmska režiserka Čejen Černić Čanak za film je napisala: …“ Bravo, Martina! Bravo, ekipa! Imati hrabrosti progovoriti, imati oči, uši i senzibilitet za prepoznati, daje nadu; kako u mlade filmaše, tako i u mlade generacije…“ dok je filmska producentica Marina Andree Škop napisala: ….“ Izuzetno bitno svjedočanstvo o vršnjačkom nasilju. Sve pohvale protagonistici i autorskom timu.“

Film govori o učenici 7. razreda koja je doživjela buling od strane svojih vršnjakinja iz razreda. Učenica iznosi svoje iskustvo i kako se snašla u cijeloj situaciji. U filmu se između ostalog iznose statistički podatci iz svjetskog istraživanja o raširenosti školskog nasilništva.

Autor teksta: dr.sc. Anita Tufekčić, prof.

sisak_1.jpg (60.06 KB)
sisak_1-vert.jpg (44.01 KB)
sisak_2.jpg (60.06 KB)
sisak_3.jpg (71.82 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 10. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »