Božićni čitateljski izazov - treću godinu zaredom

Školska knjižničarka pozvala je sve učenike da se priključe Božićnom čitateljskom izazovu u trajanju od tri tjedna, točnije od 4. do 18. prosinca  po uzoru na prošlogodišnji božićni izazov.

Ove godine je to bilo malo jednostavnije i lakše. Svi učenici trebali su posjetiti školsku knjižnicu i podići jednu slikovnicu ili knjigu na temu Božića. Zadatak je bio sljedeći: učenici izrađuju ili video priču ili likovni izričaj - oslikavanje naslovnice pročitane slikovnice ili knjige, a najbolji radovi završit će na izložbi i biti nagrađeni!

Izazov je provođen s nižim razredima na satu informatike u suradnji s nastavnicom informatike Mašom Budimski Voloder, dok je u višim razredima provođen u suradnji s nastavnicom hrvatskog jezika Josipom Koprtla.

Učenici su imali zadatak napisati uvod u priču, kratko nas uvesti u likove i predstaviti nam priču. Nakon toga, fotografirali su dijelove slikovnice i snimili svoj glas. Kroz ovaj izazov učenici su vježbali kako snimiti svoj glas, prepričati priču i posložiti video u aplikaciji Capcut te kako na jedan zanimljiv način prikazati ili promovirati pročitanu priču ili knjigu.

Zadnji korak u božićnom izazovu odnosio se organizaciju završne izložbe ilustracija iz pročitanih knjiga dok se video priče mogu pronaći na poveznici: https://padlet.com/anitatufekcic1/bo-i-ni-itateljski-izazov-ry2gkmwr9kydicms

U Božićnom čitateljskom izazovu sudjelovali su svi učenici od 1. do 4 razreda i svi učenici iz 6. a i 6. c razreda, sveukupno 70 učenika. Najbolji likovni radovi i video priče dobit će božićne poklončiće od školske knjižničarke i ravnateljice.

b_4.jpg (230.56 KB)
b_5.jpg (188.46 KB)
b_6.jpg (208.77 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 18. 12. 2023.