Preventivna akcija policije: Udahnite čaroliju Božića bez opasnosti pirotehnike kroz projekt „Magični Osmijeh“

Danas u našoj školi u sklopu sveobuhvatnih preventivnih mjera, policijske snage organizirale su edukaciju o opasnosti pirotehnike i podržali kampanju „Mir i dobro“ kroz projekt „Magični Osmijeh“, kako bi podigli svijest o opasnostima koje donosi neodgovorno korištenje petardi, posebice među najmlađima.

Policijski službenik Službe prevencije Ravnateljstva policije Mario Salopek učenicima nižih razreda predstavio je kampanju „Mir i dobro“, u sklopu koje je proveden preventivni program „Petarde nisu igračke“ koje podučavaju djecu o rizicima povezanim s pirotehnikom te ih potiču na sigurno i odgovorno ponašanje.

U sklopu projekta provedena je  i preventivna kampanja „Web heroj“, čiji je cilj osvijestiti i educirati građane o nužnosti i načinima zaštite u virtualnom svijetu. Učenici su dobili brošure s korisnim savjetima za roditelje kako bi osigurali sigurno okruženje za djecu tijekom blagdana.

Osim edukativnog dijela, učenike je zabavio i djed Božićnjak Mađioničar  kroz zabavnu radionicu magičnih trikova gdje su djeca iz bliza vidjela i učila o trikovima mađioničara, sve kako bi umjesto opasne pirotehnike svoje blagdane proveli sigurno, a  i dalje s osmijehom na licu.

Zahvaljujući glavnom sponzoru Hrvatskoj elektroprivredi (HEP), djed Božićnjak je djeci podijelio slatke poklone.

Projekt "Magični Osmijeh" je poseban program koji je nastao u suradnji s Ministarstvom unutarnjih poslova i ima jedinstvenu svrhu: donijeti radost i sigurnost u božićno vrijeme.

Poruka za sve nas je da umjesto petardi, odaberemo čaroliju i sigurnost. Darujemo osmijeh, potaknemo bezbrižnost i gradimo zajedno Božić koji ćemo pamtiti po radosti, ljubavi i zajedništvu.

B_12.jpg (157.42 KB)
B_5.jpg (188.30 KB)
B_7.jpg (185.74 KB)
B_9.jpg (173.80 KB)
OBJAVA_ZA_MEDIJE_-_PROJEKT_MAGICNI_OSMIJEH.docx (14.46 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 13. 12. 2023.