Tjedan kodiranja u školi u Selu & Rajevom Selu #CodeWeek

Ove školske godine obilježili smo EU tjedan kodiranja u razrednoj nastavi s učenicima od prvog do četvrtog razreda u Selu, u suradnji između školske knjižničarke dr. sc. Anite Tufekčić i nastavnice informatike Maše Budimski Voloder.
Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Učenici 1.c, 2.c, 3.c i 4.c razreda kroz boje i brojeve otkrivali su koji lik se krije na papiru i pokazali kako su već uspješni „mali“ programeri. Knjižničarka je sat započela s čitanjem priče “Jednom je jesen zaboravila doći“, gdje su učenici uživali slušati priču u stihovima i što se dogodilo kada je jesen zaboravila doći u naše krajeve. Nakon poslušane priče o jeseni učenici su dobili zadatak obojiti plodove jeseni po brojevima u različitim bojama. To su: jabuka, kukuruz, grožđe, žir, bundeva, a tu su se našli i pojmovi kao što su kišobran i lišće.
Osim bojanja kroz boje i brojeve, učenici 2, 3. i 4. razreda sudjelovali su i na radionici “Emoji Maths Code Breaking”, gdje su pomoći emojia dešifrirali i vježbali oduzimanje i zbrajanje iz matematike te logički zaključivali.
EU tjedan kodiranja obilježili smo i u školi u Rajevom Selu s učenicima 1.k, 3.k i 4.k razreda, u suradnji između školske knjižničarke Anite Tufekčić i nastavnice informatike Maše Budimski Voloder. Sat smo započeli pjesmom "Jesen", o kojoj smo nakon čitanja porazgovarali. Nakon analize pjesmice smo se poigrali sa pixelima te online crtali jesenjske plodove. U 3.k/4.k razredu smo igrali igru "Istraživač bez tragova", kojom su djeca bila oduševljena! Za kraj smo se upoznali sa umjetnom inteligencijom i pomoću nje slikali!
Naš Code Week For All bio je: cw23-uwxL5

k_1.jpg (114.63 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 18. 10. 2023.