Zatvorena 14. Ljetna škola filma Gunja

U atriju Osnovne škole „ Antun i Stjepan Radić“ sinoć je zatvorena je 14. Ljetna škola filma Gunja.
Polaznici su bili raspoređeni u čak 7 radionica: igrani film, dokumentarni film, (za)igrani film, radioigra, glazbena produkcija, press radionica i radionica analogne fotografije.
PRESS radionica, pod voditeljskom palicom Kristine Kovačević i Stjepana Petković prikazala je svoje III. Kronike, koje prate zanimljive teme i događaje polaznika na Ljetnoj školi filma Gunja.
Radionica (za)igranog filma premijerno je prikazala film „San ili java“ u kojem su glumili učenici gunjanske osnovne škole a glavnu ulogu imao je Ajsel Idrizi, učenik 7. razreda. Voditelji su bili Anita Tufekčić i Marko Dugonjić.
Radionica igranog filma snimila je izvrstan igrani film atmosfere pod naslovom „Nevrijeme“, čiji su voditelji bili David Gašo, Mirsad Mahmutović & Tin Ostrošić.
Radioigra je priredila radiodramu pod naslovom „Dobar protiv sjeverca“, koju su svi pozorno slušali uz stručnu realizaciju voditelja radionice Bojana Perić & Hrvoja Korovljević.
Radionica dokumentarnog filma snimila je odličan dokumentarni film pod naslovom „Ispaša“ koji nam donosi priču o obitelji koja čuva ovce. Voditelji: Matea Ilijašev, Luka Zovak & Ljubica Kotromanović.
Glazbena produkcija je bila najplodnija, jer su pripremali glazbenu podlogu za sve radionice a predstavili su se s izvedbom „Struji struja“, uz voditelje Magdu Mas, Matka Basar & Matiju Barić.
Analogna fotografija, koju je predvodio Marinko Marinkić i Kristina Landeka priredila je izložbu crnobijelih fotografija, koja se može pogledati u hodniku škole na izložbenima okvirima, ali i na linku: bit.ly/analogna23
Na samom kraju, voditeljica programa Kristina Kovačević zahvalila se svim polaznicima i voditeljima na uspješnom radu i održavanju još jedne Ljetne škole filma, ali i svim Gunjancima koji su ponudili svoje kuće i ugostili sudionike i djecu koja nisu iz Gunje.
Voditelji su podijelili zahvalnice polaznicima, organizatorima i svim ostalim zaslužnima za održavanje 14. Ljetne škole filma, koja je uspješno završena unatoč nedostatku struje i interneta u cijeloj školi uslijed posljedice nevremena.

z2.jpg (300.24 KB)
z3.jpg (128.96 KB)
z4.jpg (107.71 KB)
z5.jpg (84.42 KB)
z6.jpg (181.72 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 29. 7. 2023.