Mjesec hrvatske knjige u školskoj knjižnici

by | lis 17, 2024 | Vijesti

Događanja u školskoj knjižnici OŠ „Antun i Stjepan Radić“ Gunja

Radionica „Više od igre – ispričaj mi priču“ od 15.10. – 15.11.2024.

Radionica je osmišljena s ciljem razvijanja vještina pripovijedanja i kreativnog izražavanja. Kroz igru i interaktivne vježbe djeca uče kako osmisliti, strukturirati i ispričati vlastite priče, a pritom razvijaju maštu, samopouzdanje i jezične vještine. Radionica naglašava važnost slušanja, razumijevanja narativa i zajedničkog stvaranja priča, omogućujući djeci da istraže različite svjetove, likove i emocije. Na kraju će svaki učenik moći podijeliti svoju originalnu priču s grupom.

Izložba dječjih radova „U svijetu likovnih umjetnika 6“ od 15.10. – 31.10.2024.

“U svijetu likovnih umjetnika 6” međunarodni je eTwinning projekt s nacionalnom oznakom kvalitete. U ovogodišnjem projektu sudjelovale su učiteljice Jelena Cvijović i njezin 2. a razred te učiteljica Ružica Taragdžić i njezin 1. c razred u suradnji sa školskom knjižničarkom Anitom Tufekčić.  Ove školske godine učenici 2. a i 1. c razreda imali su priliku upoznati 14 velikih umjetnika. Riječ je o Vincentu van Goghu, Henriju Matissu, Wassilyju Kandinskom, Yayoi Kusama, Heather Galler, Adamu Santani, Diani Beltran Herrera, Romeru Brittou, Aleksandru Srnecu, Ivanu Generaliću, Josipu Generaliću, Vjenceslavu Rihteru, Jasperu Johnsu i Kimmyju Cantrellu.

Suorganizator: Narodna knjižnica Gunja

Europski projekt poticanja čitanja „Naša mala knjižnica 3“ od 24.10. – 14.11.2024.

Učenici čitaju roman za mlade suvremene i zanimljive tematike te vode interaktivni dnevnik čitanja čiji su zadaci usmjereni na građanski, medijski i komunikacijski odgoj.

Radionica „Moj superheroj“  od 28.10. – 15.11.2024.

Radionica polaznicima pruža osnovna znanja o filmskom zanatu, žanrovima i atmosferi te im omogućuje da kroz grupni rad kreiraju filmsku priču i autentičnog superheroja. Uz to, radionica uključuje čitanje i pripovijedanje, gdje polaznici istražuju inspirativne priče iz knjiga te ih prilagođavaju filmskom izrazu. Kroz ovaj proces uče o strukturiranju narativa i stvaranju uvjerljivih likova, a radionicu završavaju izradom filmskog plakata koji vizualno predstavlja njihovu originalnu priču, atmosferu i superheroja.