OBAVIJEST RODITELJIMA O MODELU UKIDANJA SAMOIZOLACIJE UZ PROVOĐENJE REDOVITOG DOBROVOLJNOG SAMOTESTIRANJA UČENIKA

Dragi učenici i roditelji,

zasigurno ste već iz medija čuli, a ovih dana stigao nam je i službeni dopis našeg nadležnog Ministarstva o početku provođenja redovitog jednotjednog dobrovoljnog testiranja učenika na prisutnost Covid-19 virusa. Odluka je donesena s ciljem održavanja nastave uživo i izbjegavanja / ukidanja samoizolacije učenika. Uvjet za to jest dobrovoljno i redovito samotestiranje učenika (tj. uz pomoć i nadzor roditelja) te negativan rezultat testa. Provođenjem ovog postupka u potpunosti bi se ukinula mjera samoizolacije učenika u slučaju kontakta sa zaraženom osobom. Ministarstvo je početak provedbe ovog modela predvidjelo za sljedeći nastavni tjedan (od 14. veljače) i školama pripremilo brze antigenske testove za provođenje modela. Na sastanku i dogovoru učitelja i stručne službe Osnovne škole „Antun i Stjepan Radić“, a uzevši u obzir sve tehničke i proceduralne preduvjete, prvo samotestiranje učenika naše škole predviđeno je za 15. veljače (utorak) ujutro ili večer prije. Drugo samotestiranje učenika predviđeno je za 28. veljače po povratku s kratkog nacionalnim planom predviđenog raspusta. Testovi će učenicima biti podijeljeni u ponedjeljak 14. veljače kako bi kod kuće mogli provesti postupak testiranja. Pažljivo, odgovorno i prema uputama i uz pomoć roditelja učenici će se testirati i rezultat testa, uz nadnevak i vrijeme testiranja, zabilježiti u za to predviđenu i namijenjenu bilježnicu, tzv. informativku. S negativnim testom učenici su slobodni uputiti se u školu, i u slučaju kontakta sa zaraženom osobom, dok u slučaju pozitivnog testa i simptoma bolesti, učenik ostaje kod kuće i javlja se svom izabranom liječniku. Detaljne upute ovog modela, kao i upute za postupanje u slučaju pojave pozitivnog/ih učenika u jednom razrednom odjeljenju ili pozitivnog ukućanina, razrađene su u dokumentu Ministarstva koji možete pročitati u prilogu i s kojim su razrednici i učitelji upoznati pa će vam moći pomoći u provedbi.

Također, Ministarstvo je dostavilo i video o samotestiranju  koji možete pogledati na poveznici:https://www.youtube.com/watch?v=ZU2N_cq1j-0

Ako roditelj/skrbnik ne želi samotestiranje svog djeteta, u petak, 11.2.2022., a najkasnije u ponedjeljak, 14.2.2022., treba javiti razredniku  te će se po djetetu umjesto testa poslati obrazac o nepristajanju na samotestiranje koji mora potpisati. Primjer obrasca također se nalazi u prilogu.

Ravnateljica Marijana Lucić

objavio: Marijana Lucić   datum: 11. 2. 2022.

« Ožujak 2024 »