Dan ružičastih majica u 3.a & 4.a

Učenici 3.a i 4.a razreda jučer su obilježili Dan ružičastih majica u suradnji s knjižnicom. Svi učenici došli su u školu obučeni u roza majice. Na početku sata zajedno su odigrali puzzle čije je rješenje bio plakat  s riječima: Stop nasilju u školama/Dan ružičastih majica. Učenici su na nakon toga pogledali UNICEF-ovu himnu protiv nasilja pod nazivom „Ne rugaj se!“

Osim himne pogledali su i kratki animirani film „Nenasilna komunikacija“ s porukom:  Zaštiti se od nasilja - otvori kišobran nenasilja! Film ih je trebao potaknuti na osmišljavanje vlastitih poruka protiv nasilja koje su izrađivali od kolaž papira u obliku majica.

Neke od učenikovih poruka bile su: Ne rugaj se!, Poštuj i ne ismijavaj druge!, Sva djeca su jednako vrijedna!, Budi dobar i ljubazan!, Nije bitan izgled!,Volimo se!, Ne ljuti se!,Svi smo različiti!

Učenici 3.a razreda na drugom satu u suradnji s učiteljicom i knjižničarkom, napravili su oblak riječi ispisan porukama protiv nasilja u alatu Wordart.

Zatim su pogledali animirani crtani film „Ljubav je sve što nam je potrebno“ o prijateljstvu dječaka invalida i djevojčice Marie. Film je izazvao pregršt emocija kod učenika kao što su: uzbuđenje, razigranost, tuga, sreća, veselje, radost. Nakon odgledanog filma učenici su dobili zadatak s karticama sa scenama iz filma, gdje su trebali odabrati koje kartice predstavljaju prijateljsko a koje neprijateljsko ponašanje. Radovi učenika u obliku majica s porukama protiv nasilja nalaze na zidu ispred učionice a dio je postavljen i ispred školske knjižnice.

Dan_ruzicastih_majica.docx (247.79 KB)
3a_majicee.jpg (69.45 KB)
majice_3a.jpg (77.44 KB)
majice_4a.jpg (122.38 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 26. 2. 2021.

« Ožujak 2024 »