Svjetski dan umjetnosti i Dan planete Zemlja - virtualno - PŠ

Suradnja područne škole Rajevo Selo sa školskom knjižnicom u nastavi na daljinu

Učenici 1.k i 3. bili su vrlo aktivni ovaj tjedan, pa su tako obilježili Svjetski dan umjetnosti i Dan planete Zemlje. Svjetski dan umjetnosti i Dan planete Zemlja obilježili su kroz razredni web izazov uz pomoć video uputa u digitalnom alatu LOOM, koji je za njih pripremila njihova knjižničarka. Učenici su bojali i uređivali svoje radove na web stranici www.toytheatar.com,  pa su tim putem postali pravi mali umjetnici bojajući i ukrašavajući slike od Picassa, Matissa i Miroa. Uz slike, učenici su ponavljali i abecedu na engleskom jeziku bojajući motive životinja te voća i povrća. Svi učenici su sudjelovali i pokazali svoju kreativnost uz pomoć svoje učiteljice Katice Klarić.

Video izložba radova izrađena je u digitalnom alatu Animoto i dostupna  na poveznici: https://animoto.com/play/oMjrn1nLzt4xCxsxLQMxkw.

Također, izložba radova dostupna je i kao gif. Gif je izradila knjižničarka uz pomoć alata  www.TallTweets.com

Aktivni su bili  i učenici 2. razreda i njihova učiteljica Jelena Cvijović. Dio učenika je poslao svoje radove pa smo i za njih priredili prigodni video u digitalnom alatu Animoto.

Poveznica na video: https://animoto.com/play/ldMkPyYZKBcxnNnPnWvS1A

Tekst napisala: dr.sc. Anita Tufekčić, školska knjižničarka

Katica_Klaric_-_Toy_Theater.pptx (2.20 MB)
GIF_-_razredni_web_izazov.gif (738.25 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 25. 4. 2020.