Kretivnost PŠ u Rajevom Selu

Kreativna suradnja područne škole Rajevo Selo i školske knjižnice u online okruženju

Učenici 2.k i 4.k bili su vrlo aktivni ovaj tjedan, pa su tako obilježili Svjetski dan umjetnosti, Dan planete Zemlje i Noć knjige. Svjetski dan umjetnosti i Dan planete Zemlja obilježili su kroz razredni web izazov uz pomoć video uputa u digitalnom alatu LOOM, koji je za njih pripremila njihova knjižničarka. Učenici su bojali i uređivali svoje radove na web stranici www.toytheatar.com,  pa su tim putem postali pravi mali umjetnici bojajući i ukrašavajući slike od Picassa, Matissa i Miroa. Uz slike, učenici su ponavljali i abecedu na engleskom jeziku bojajući motive životinja te voća i povrća.

Noć knjige obilježili su tako što su dobili interaktivni listić izrađen u digitalnom alatu Wizer s točnim uputama. S obzirom da je tema ovogodišnje Noći knjige -knjige koje su kroz povijest mijenjale svijet, knjižničarka je odabrala knjigu „Priče za mlade buntovnice – 100 pripovijedaka o izuzetnim ženama“ i izabrala 5 žena čiji će se životopisi istraživati i radit će se njihovi portreti. To su Frida Kahlo, Margaret Thatcher,  Coco Chanel, Maya Angelou, Marie Curie. Učenici su trebali izabrati jednu od ponuđenih žena i odlučiti sa za pisanje pisma, izradu plakata, stripa ili priča.

Svi učenici su sudjelovali i pokazali svoju kreativnost uz pomoć svoje učiteljice Marine Vidaković.

Radovi učenika nalaze se u digitalnom alatu padlet na poveznici:

Tekst napisala: dr.sc. Anita Tufekčić, knjižničarka

padlet_Marina_Vidakovic.pdf (11.37 MB)
Fotografija_vijesti_za_Marinu.png (8.53 MB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 23. 4. 2020.

« Ožujak 2024 »