Četvrti tjedan OnLine nastave

Dragi učenici i roditelji!

Ulazimo u četvrti tjedan OnLine nastave. Tjedan koji će biti uglavnom ponavljanje, a novo može jedino ako netko treba nešto zaokružiti u gradivu. To će biti i prilika, učenicima koji kasne, a na žalost imamo i takvih u višim razredima, da sustignu gradivo.

Učenici koji su redovito radili i izvršavali svoje zadatke i zadaće, imaju i preko pedeset (50) aktivnosti u svojim OneNote bilježnicama, dok neki imaju samo dvije – tri aktivnosti. Naravno svi sve moraju uraditi, a vidjeli ste u NAGLASCIMA za ocjenjivanje, da će biti (jedno od bitnih kriterija vrednovanja) aktivnost i pravovremena izrada zadataka.

Možda se nekima čini da djeca imaju previše zadataka, ali treba uzeti u obzir jednu činjenicu. Ako znamo da viši razredi imaju u prosjeku od 8 do 13, 14 sati nastavu po rasporedu, to znači da u školi provedu 5-6 sati. Učiti bi trebali još sat - dva, što znači da su im školske obveze  6 do 8 sati dnevno. Sada se to sve svelo na kuću pa možda izgleda puno. Ovo je prilika za mnoge da uče na drugačiji način i svojim tempom, ali zaista moraju provesti tih minimalnih 6 sati. Ovo se odnosi na više razrede. Niži naravno imaju manje sati, ali i njihove ukupne obveze mogu biti oko 5 sunčanih sati.

Naredni tjedan radimo do četvrtka, poslije su četiri dana odmora (za one koji su uradili svoje zadatke), a od utorka 14. ožujka počinju ozbiljnije zabilješke i vrednovanje naučenog kao i učenje novog.

Ponavljam po tko zna koji puta, ako imate problema i poteškoća sa opremom i aplikacijama, javite se

Sve vas iskreno pozdravljam!

objavio: Stipica Mišura   datum: 4. 4. 2020.