U Gunju opet priznanja i nagrade

U petak 23. studenog morali smo biti na 2 mjesta smiley

Zagreb - dodjela Priznanja i nagrade za Najljepše školske vrtove.

Županja - završna svečanost i dodjela u projektu Živim život bez nasilja.

23. studenoga 2018. – U HRT-ovu radijskome koncertnom studiju Zvonimir Bajsić u Zagrebu održana je tradicionalna dodjela nagrada najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj. Ekološko-obrazovni projekt Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Pokroviteljica ovogodišnjega natječaja i svečane dodjele nagrada i ove godine je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović.

U projektu Najljepši školski vrtovi sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, dječjih vrtića, djeca iz centara za odgoj i rehabilitaciju te djeca iz domova bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastita krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim hrvatskim područjima.

Iz naše županije pozvane su Osnovna škola Antuna Bauera Vukovar, koja je osvojila 2. mjesto za   najljepšu učionicu na otvorenom te Osnovna škola „Antun i Stjepan Radić“ Gunja koja je dobila Priznanje za kontinuitet u Najljepšim školskim vrtovima. Obje su škole već ranije bile nagrađivane za Najljepše školske vrtove. Radost dodjele i priznanja sa osnovnim školama podijelila je i pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje gđa. Jadranka Mustapić Karlić.

Prijenos događanja iz studija Bajsić može se pogledati 2. prosinca na 2. HRT u 12'05

Velikoj vijećnici grada Županjeu zajedničkoj organizaciji Ravnateljstva policije Ministarstva unutarnjih poslova, Policijske uprave vukovarske-srijemske, grada Županje i odgojno-obrazovnih ustanova s našeg područja, održan je tematski program s ciljem da se mlade potakne na pružanje osobnog angažmana odnosno aktivizma u izgradnji kulture dijaloga, tolerancije i međusobnog uvažavanja.

Program „Živim život bez nasiljaIn memoriam Miroslav Tunjić"usmjeren je na prevenciju nasilja među mladima, te na izgradnju kulture nenasilja i tolerancije kojim se mlade sustavno osnažuje u izgradnji kulture tolerancije i stvaranja pozitivnog društvenog okruženja.

Dodjela_(1).jpg (203.29 KB)
Dodjela_(2).jpg (228.98 KB)
Dodjela_(3).jpg (210.14 KB)
Dodjela_(4)_HRT_priznanje.jpg (270.95 KB)
OS_Gunja_HRT.jpg (479.62 KB)
OS_Gunja_u_HRT-u.jpg (390.06 KB)
VUSZ_HRT.jpg (575.17 KB)
MUP_priznanje.jpg (406.04 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 27. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »