Podizanje EKO zastave i svečana priredba za Dan škole

15. lipnja u 19,30 sati svečano je podignuta Eko zastava te upriličen jednosatni program povodom Dana škole.

Podučavati, voditi kroz odrastanje i odgajati mlade generacije, a posebno voditi brigu o pitanju okoliša te osposobiti ih za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti naš je osnovni moto i zadatak.

Obzirom da živimo u dijelu Slavonije koju krase slavonske šume moto naše eko sekcije je „Spasimo i sačuvajmo šume“. U tu svrhu od početka sakupljamo i recikliramo stari papir. Održali smo brojene radionice o recikliranju papira, a isti koristimo za pravljenje čestitki, slika i drugih ukrasnih predmeta o čemu svjedoče hodnici i zidovi naše škole. Višak starog papira predajemo UNIJA papiru iz Osijeku opet u svrhu recikliranja.

Učitelji, učenici te tehničko osoblje vode stalnu brigu o uređenju školskog okoliša: vrta, atrija, lončanica te samostalnoj izradi kompostišta za potrebe naše škole.

1996. godine naša škola dobila je status međunarodno priznate eko škole. Ovih dana po drugi put nam je taj status potvrđen i produžen. To nas posebno veseli jer je to nagrada, školi, učenicima i djelatnicima.

Pored brige o otpadu, vodi i energiji kao temu eko kviza 2006/2007. školske godine uzeli smo opet nešto iz kulturne baštine našega kraja. Odabrali smo temu oko koje smo se svi u kolektivu s velikom ljubavlju angažirali. Tema: „Vjernost tradiciji živjeti uz konje“ donijela nam je 1. mjesto na županijskom natjecanju  i 7. mjesto te posebnu pohvalu stručnog državnog povjerenstva za prezentaciju teme izrađene u PP na svehrvatskom državnom natjecanju.

Naše male mažoretkinje donijele su i podigle našu EKO zastavu.

Ponosni smo na svoju školu – eko školu.

Ostatak večeri proveli smo uz pjesmu, glumu, recitaciju, ples, sportsku ritmiku i gimnastiku, fizikalni prikaz „duge“, film Josipova molitva i još puno toga, a sve u obradi i izvođenju naših učenika na veliko zadovoljstvo gostiju.

objavio: Administrator   datum: 15. 6. 2007.

« Ožujak 2024 »