Projekt GLOBUS završio susretom učenika na izletištu Jankovac

Učenici 4.a razreda i 5.a razreda jučer su sudjelovali na završnom susretu učenika na izletištu Jankovac, koje je organizirao Nansen dijalog centar za deset škola iz Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije. Naši učenici predstavili su sa dva plakata mini projekt „Živjeti ZDRAVO“. Naglasak je bio na zdravoj prehrani i zdravim obrocima koje su za učenike pravile njihove učiteljice Jelena i Jasminka i pedagog Marin. Koordinator projekta u školi bila je školska knjižničarka Anita Tufekčić.

Jankovac je jedno od omiljenih izletišta na području Zlatnog Papuka smješten u samom srcu Papuka. Zaštićeno je područje posebne skladne ljepote i bujne vegetacije, a najpoznatiji je po 35 metara visokom slapu Skakavcu i dva jankovačka jezera. Istraživanje Jankovca učenici su započeli šetnjom po Grofovoj poučnoj stazi a završili piknikom na proplanku. Sveukupno je na izletu bilo 200 učenika iz deset škola:  OŠ Blage Zadre Vukovar, OŠ Siniše Glavaševića Vukovar, OŠ "Vladimir Nazor" Komletinci, OŠ "Dalj“, OŠ "Zmajevac", OŠ"Lug" OŠ Vladimira Becića, OŠ "Mladost", OŠ "Tin Ujević" i naše škole „OŠ „Antun i Stjepan Radić“ Gunja.

Sve škole predstavit će se još krajem mjeseca kroz video filmić na web stranici projekta, koji će prikazati presjek provedenih aktivnosti i prikaz najznačajnijih što će ujedno biti promocija projekta u javnosti.

j_1.jpg (434.03 KB)
j2.jpg (403.06 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 21. 6. 2022.