Kreativne radionice u sklopu projekta "Spoji se u umjetnost, priključi se u kulturu"

Učenici 4. a razreda zajedno s učiteljicom Jelenom Cvijović i knjižničarkom Anitom Tufekčić sudjeluju u ciklusu online radionica koja vodi nastavnica likovne kulture Aleksandara Škrtić. Učenici su izrađivali lik po uzoru na animirani crtani film „Linija“ te naučili što je to obrisna crta iz likovne kulture. Radili su u paru i za početak su nacrtali otiske svojih ruku i nogu na papir. Zatim su dodali linije i oblikovali svoj lik dječaka ili djevojčice. Svog dječaka ili djevojčicu popunjavali su s recikliranim materijalima (čepovi, slamčice, vuna, dugmići, pvc vrećice, različite stare tkanine, mrežice za voće itd.). Učenički radovi bit će izloženi u hodniku škole ispred učenice do kraja mjeseca listopada. Voditeljica projekta „Spoji se u umjetnost, priključi se u kulturu“je Lucija Prstec Smolčec iz udruge Carpe Diem iz Karlovca.Uz udrugu Carpe Diem, partneri na projektu su i Gradska knjižnica Ivan Goran Kovačić te Kinoklub Karlovac.

Projekt se sastoji od niza besplatnih online radionica koje će se provoditi u realnom vremenu. Aktivnosti uključuju edukacije iz područja lutkarskog kazališta, vizualne umjetnosti, 3D umjetnosti, razvoja čitalačke kulture, upoznavanja s hrvatskom poviješću umjetnosti te debata i susreta s umjetnicima. U idućih godinu dana, koliko traje projekt, jedan od ciljeva je taj da se djeci i mladima do 25 godina starosti omogući bolji pristup online kulturnim i umjetničkim sadržajima. Uz trenutnu pandemiju s kojom živimo djeca i mladi spadaju pod najranjiviju skupinu, a ciljana skupina ovoga projekta su upravo oni. Budući da je provedba online sve aktivnosti dostupne su u cijeloj RH.

a_1_novo.jpg (27.16 KB)
a_2_novo.jpg (18.29 KB)

objavio: Anita Tufekčić   datum: 13. 10. 2021.