Projekt DanBezVeze

Provedba projekta DanBezVeze u Osnovnoj školi „Antun i Stjepan Radić“ u Gunji

Učenici 3.a razreda uživali su aktivnostima kako bi obilježili  DanBezVeze. Jedna od aktivnosti bilo je slikanje na velikom platnu gdje su učenici bili podijeljeni u grupe i na ovaj način poticali svoju maštu i kreativnost, te ujedno razvijali osjećaj za prostor. Jedna grupa izrađivala je i logo za projekt.

Radili su i portret kredama gdje se razvijali finu motoriku šake, upoznali novu likovnu tehniku crtanja kredom te ponavljali imenovanje dijelova tijela, odjeće, obuće.

Također, puhali su i male i velike balone od sapunice gdje su otpuhivali svoje mjehuriće, lovili ih i tračali za njima. Za kraj, učenici su jedni drugima čitali slikovnicu “Vuk koji je tražio ljubav“. A najdraža aktivnost bila im je igranje „gumi – gumi“ iliti lastiša. Za domaću zadaću učenici su dobili zadatak napisati sastavak kako  su proveli dan i kako su se osjećali bez tehnologije.

Učenici 1.a razreda također su obilježili svoj DanbezVeze. Za početak sata na otvorenom, u sjenici, na školskom dvorištu puhali su balončiće od sapunice, zatim su radili portrete kredom u boji, ali osim toga crtali i svoju ručicu i otisak noge, ali i nešto po svojoj vlastitoj želji. Najteže im je pala aktivnost igranja „gumi-gumi“, iako su uživali teško im je bilo pohvatati korake. Zatim, učiteljica Mirjana im je pripremila poligon i bili su podijeljeni u dvije grupe. Nakon poligona, uslijedila je aktivnost slikanja na velikom platnu, gdje su pokazali svoju kreativnost u oslikavanju motiva iz prirode: šume, neba, cvjetne livade. Završna aktivnost bila je aktivnost čitanja slikovnice pod nazivom „Vuk koji je ovladao svojim osjećajima“. Ova topla priča obrađuje teme: osjećaja, raspoloženja, samokontrole i prijateljstva.

Učenici 4.a razreda zajedno s učiteljicom Jasminkom odlučili su obilježiti svoj DanBezVeze. S obzirom da su malo stariji, bilo im je vrlo zanimljivo vratiti se u djetinjstvo i prisjetiti se što sve mogu raditi s kredom u boji. Također su zaigrali „gumi – gumi“ i jako im se svidjela. Osim toga, pokazali su svoju kreativnost u oslikavanju na velikom platnu, a završna aktivnost bila je čitanje knjige „Priča o plavom planetu“ koja je ujedno fantastična avantura  i predivna priča o sebičnosti i požrtvovnosti.

školska knjižničarka Anita Tufekčić, dr.sc.

dan_1.jpg (169.53 KB)
dan_2.jpg (185.09 KB)
dan_3.jpg (209.76 KB)
dan_3a.jpg (191.52 KB)
dan_4.jpg (180.98 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 15. 6. 2021.