Virtualni svijet muzeja

Učenici 2.a razreda danas su šetali virtualnim knjižnicama. Na početku sata knjižničarka im je pročitala uvod u priču iz knjige „Maša i muzej“ koja je isto učenica 2. razreda i obožava ići u muzeje. Zatim, učenici su dobili ideje s crtežima iz knjige „Kako muzej živi?“ i trebali su odgovoriti knjižničarki zašto oni žele otići u muzej. Zatim, učenici su dobili kartice s glavnim razlozima zašto bi trebali otići u muzej (radionice, performansi, stručno vodstvo, dječje igraonice, predavanja i razgovori), a onda su porazgovarali o pravilima ponašanja u muzeju (također uz pomoć kartica s crtežima). Nakon toga, knjižničarka im je objasnila razliku između galerija i muzeja.

Onda su se upoznali s ljudima koje rade u muzeju, od kojih je navažnije bilo da zapamte kustosa i muzejskog pedagoga. Na završnom dijelu sata učenici su obišli Muzej antičkog stakla u Zadru, Arheološki muzej Istre, Guggenheimov muzej u New Yorku i Van Goghov muzej u Amsterdamu. Kako je ovo sve bila virtualna šetnja, knjižničarka je uz pomoć aplikacije Arloopa za proširenu stvarnost fotografirala učenike pored izloženih eksponata u muzeju. Uz pomoć aplikacije za proširenu stvarnost učenici su tako držali knjigu u ruci.

Kako je to bilo na satu može se pogledati na video poveznici u alatu Animoto: https://animoto.com/play/4GzTgWixK3y3l93xvuA1kw

2._a_muzej.jpg (80.73 KB)
Virtualni_svijet_muzeja.docx (95.93 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 5. 2. 2021.