Projekt kumstva djeci u Africi

Projekt kumstva djeci u Africi  pokrenuo je hrvatski misionar fra Miro Babić. On djeluje u centralnoj Keniji, selo Lower Subukia gdje se nalazi sirotište Sv. Ante ili „Mali dom“ gdje se organiziraju škole za siromašnu i gladnu djecu.

Afričko sirotište pokrenulo je projekt kumstva pod nazivom „Ujak Ante“, a namijenjen je djeci osnovne škole.

Sv. Ante zaštitnik je „Malog doma“ te putem „kumova“ djeci osigurava priliku za učenje i jedan siguran dnevni obrok. Na taj način će se i fra Miri Babiću olakšati da svakom djetetu ove misije donese ljepše i zdravije djetinjstvo na koje ima pravo.

O siromašnoj djeci brinu i volonteri iz cijeloga svijeta koji po nekoliko mjeseci žive s njima u misiji pružajući im pomoć.

Učenička zadruga „Alšan“, na prijedlog učiteljica Ivane Marić i Maše Budimski Voloder, uključila se u ovaj projekt  te uplaćuje za godišnju školarinu siromašnom dječaku  koji ide u šesti razred OŠ Githundaga (Momoi).

Njemu je time osigurana odjeća, cipele, osnovni školski pribor, jedan bombon tjedno i dnevni obrok.

Ovim činom ljubavi za jedno gladno dijete Afrike učimo se pomagati potrebitima.

Učenička zadruga Alšan

Joseph_Njoroge.jpg (899.88 KB)

objavio: Stipica Mišura   datum: 19. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »