DRŽAVNI SMO PRVACI !

Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa Republike Hrvatske, Agencija za odgoj i obrazovanje te Udruga Lijepa naša organizirali su 17. DRŽAVNI I SVEHRVATSKI KVIZ "LIJEPA NAŠA" za učenike i učenice osnovnih i srednjih škola.
U 2007./08.  školskoj godini kviz je održan u Sv. Martinu na Muri od 11. - 13.  travnja 2008.. Sudjelovalo je 35 najboljih ekipa, a među njima ekipa naše škole zauzela je 1. mjesto.

Županiju Vukovarsko srijemsku predstavljali su učenici naše škole:
Sebastijan Čičić  8.r
Adam Šokčević   7.r
Martina Jukić      6.r  i
Maja Bjelobradić  5.r
te mentorice ekipe: Marijana Markoljević i Ružica Šolman

Predsjednik Državnog povjerenstva Doc dr. Ante Kutle i naši prvaci

Na državnom i svehrvatskom natjecanju sudjelovale su pobjedničke ekipe sa županijskih natjecanja, najmanje po jedna osnovna i jedna srednja škola iz županija Republike Hrvatske i onih  županija Federacije BIH koje su uključene u projekt, te ekipe predstavnice hrvatskih odjeljenja (škola) iz Vojvodine, Rumunjske i Mađarske.

Dakle ukupno je sudjelovalo 35 ekipa osnovnih škola i 29 ekipa srednjih škola.
Iskrene Čestitke i pohvale našoj ekipi!

Prije državnog i svehrvatskog kviza, ekipe su prošle školski kviz:  07. veljače 2008. te županijski kviz: 28. veljače  2008. Na županijskim kvizovima sudjelovalo je 154 osnovne škole u svih 20 županija i Gradu Zagrebu.

Kviz je obuhvaćao:
·        PROSTORNO-DEMOGRAFSKA OBILJEŽJA HRVATSKE (geografija)
- geografski  položaj, osobito vrijedna i ekološki osjetljiva područja, graditeljska
baština
- demografska obilježja Hrvatske, populacijska politika
·        RELIGIJSKA KULTURA (vjeronauk)
·        PRIRODNI SUSTAVI (priroda, biologija, kemija, zemljopis)
vode, more, tlo, šume, zrak
·        GOSPODARSKA OBILJEŽJA (priroda, biologija, geografija)
poljodjelstvo, ribarstvo, šumarstvo, rudarstvo i energetika, industrija, promet, turizam
·        ZDRAVSTVENA I EKOLOŠKA KULTURA OPĆENITO (priroda, biologija, kemija, geografija, tehnologija, te znanja iz opće zdravstvene kulture i globalne ekologije)
B)    “ISTRAŽILI SMO-URADILI SMO-PREDLAŽEMO” (PowerPoint prezentacija s prikazom rada na izabranoj temi)

Naš praktični rad bio je na temu LIJEKOVI-to tlo.

objavio: Administrator   datum: 14. 4. 2008.