Bundevijada u Tovarniku

Učenici naše škole sudjelovali su 1. listopada na 7. međunarodnoj izložbi  bundeva i tikvica  u Tovarniku. To je ujedno bio i 11. festival voćnih rakija, likera i pekmeza.

Festival je održan u organizaciji  Vukovarsko-srijemske županije, općine Tovarnik u ureda za međunarodnu suradnju – TINTL.

Na festivalu je sudjelovao veliki broj izlagača i brojni KUD-ovi iz Hrvatske i inozemstva.

Naša škola  također je bila jedan od izlagača. Potrudili smo se dostojno predstaviti proizvode naše škole. Jedan od proizvoda na koji smo posebno bili ponosni jest batat koji smo sami uzgojili u školskom vrtu. Učenici su  posjetiteljima izložbe objašnjavali način uzgoja, prehrambene vrijednosti batata, a rado su dijelili i recepte za pripremu jela vezane za batat.

Također smo izlagali i bundeve  uzgojene u školskom vrtu, kao i razne vrste bundeva i tikvica uzgojene u vrtovima roditelja naših učenika.

Štandom se širio i miris svježih kolača, kruha, kiflica i pita također izrađenih od bundeva i batata. U njihovoj pripremi sudjelovale su mame učenika  i djelatnici škole.

Učenici nižih razreda portudili su se izraditi brojne ukrase izrađene od tikvica i raznih jesenskih plodova, pa je tako naš štand, osim mirisima, obilovao i raznim bojama.

Vrlo smo zadovoljni sudjelovanjem na ovoj izložbi. Učenici su mnogo toga vidjeli i naučili. Osim što smo pokazali što radimo u školi, i raznim predmetima prezentirali tradiciju našega kraja, učenici su promatranjem drugih štandova naučili i mnogo o drugim krajevima naše domovine.

Ovo je bilo naše prvo sudjelovanje na ovoj izložbi, a u povratku učenici su svojim komentarima pokazali oduševljenje svime što su doživjeli.

Sljedeće godine planiramo se još bolje pripremiti i ponovno sudjelovati na ovom događaju.

Bundev1-min.JPG (862.73 KB)
Bundev2-min.JPG (1.17 MB)
Bundev3-min.JPG (1.15 MB)
Bundev4-min.JPG (856.37 KB)

objavio: Đurđica Lovrinović   datum: 7. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »